Rekondičně poznávací výlet do Rožnova pod Radhoštěm

Na Velikonoční neděli 17.4.2022 jsme se spolkem vyrazili do skanzenu na Velikonoční hody do Rožnova pod Radhoštěm. Tohoto výletu se celkem zúčastnilo 12 lidí. Na místo jsme se dopravili 3 auty.

Vydali jsme se do Kostela sv. Anny, hlavního středobodu skanzenu, kde měl vystoupení pěvecký sbor CANTENA MUZIKA. Poslechli jsme si jak klasickou, tak i lidovou hudbu od období renesance až po současnost. Po vystoupení jsme měli 2 hodiny na prohlídku celého skanzenu. Mohli jsme si nakoupit spoustu věcí v desítkách místních stáncích. Výběr byl opravdu velký – od ručně vyráběných dřevěných a medových výrobků až po domácí potraviny, valašské suvenýry, krémy a koupelové soli. Nechyběla ochutnávka domácí polévky od babičky v Bilíkově chaloupce, cimbálová muzika KOTÁR nebo posezení v místní kavárně.

Po prohlídce skanzenu jsme podnikli lehkou turistiku na nedalekou Jurkovičovu rozhlednu, kde jsme mohli obdivovat výhled na celé město a okolí. Poté jsme sešli kopec k hotelu Eroplán a měli jsme namířeno do tamější restaurace, kde jsme si užili zaslouženého pozdního obědu. Proběhlo zde zhodnocení výletu a shodli jsme se na tom, že byl výlet velmi vydařený, počasí nám přálo a stihli jsme toho opravdu hodně.

Jménem spolku děkuji všem účastníkům za aktivní účast a za velmi povedený den!

1 komentář u „Rekondičně poznávací výlet do Rožnova pod Radhoštěm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *